Συντονισμένη επιχείρηση διάσωσης από δυνάμεις της πυροσβεστική και της αστυνομίας είναι σε εξέλιξη από τις 7.30 το απόγευμα στην περιοχή μεταξύ των κοινοτήτων Τ.Κ Ακρινής Κοζάνης και Ξηρολίβαδου Ημαθίας, για τον εντοπισμό μοτοσικλετιστή που έπεσε σε χαράδρα. Σύμφωνα με πληροφορίες ο ίδιος, επικοινώνησε με τις Αρχές και έδωσε τις συντεταγμένες του σημείου που βρίσκεται τραυματισμένος.
Σύμφωνα πάντα με πληροφορίες ο ηλικίας περίπου 50 ετών μοτοσικλετιστής που είχε πέσει σε χαράδρα μεταξύ Ακρινής Koζάνης & Ξηρολίβαδου Ημαθίας, εντοπίστηκε λίγο πριν τις 22:30, το βράδυ του Σαββάτου σε δύσβατη περιοχή κι έχει ξεκινήσει ήδη η επιχείρηση να μεταφερθεί σε σημείο ώστε να μπορέσει να τον παραλάβει ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ. Δείχνει, σε γενικές γραμμές, να είναι καλά στην υγεία του, ωστόσο, όπως προαναφέρθηκε, είναι αφυδατωμένος.
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment