![ΕΡΩΤΗΜΑ ΑΓΡΟΤΟΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΕΟΡΔΑΙΑΣ ΚΑΙ ΝΟΤΙΑΣ ΛΕΚΑΝΗΣ ΒΕΓΟΡΙΤΙΔΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΛΓΑ ΤΟΥ 2021](https://ptolemais-post.gr/images/αρχείο_λήψηςfwefwef.jpg)
ΕΡΩΤΗΜΑ ΑΓΡΟΤΟΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΕΟΡΔΑΙΑΣ ΚΑΙ ΝΟΤΙΑΣ ΛΕΚΑΝΗΣ ΒΕΓΟΡΙΤΙΔΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΛΓΑ ΤΟΥ 2021
- Επικαιρότητα
- Εμφανίσεις: 394
ΑΓΡΟΤΟΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
Ανατολικής Εορδαίας και Νότιας Λεκάνης Βεγορίτιδας
Συνεχίζεται η κοροϊδία προς τους αγρότες της περιοχής για το θέμα των αποζημιώσεων του ΕΛΓΑ από τον παγετό του 2021. Τα κεράσια, τα μήλα και τα καρύδια δεν έχουν πληρωθεί ακόμη. Η ημερομηνία της πληρωμής είναι πλέον το πιο επίκαιρο ανέκδοτο μιας και μεταφέρεται από μήνα σε μήνα. Τα έξοδα της φετινής χρονιάς τρέχουν χωρίς έλεος και η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο για τις αγροτικές οικογένειες.
Οι τοπικής βουλευτές όπως και η κυβέρνηση συνεχίζει να μας κοροϊδεύει και να παίζει την κολοκυθιά στο δίκαιο και αναγκαίο αίτημα μας για την επιβίωσή μας.
Ο Αγροτοκτηνοτροφικός Σύλλογος Ανατολικής Εορδαίας και Νότιας Λεκάνης Βεγορίτιδας καλεί όλους τους αγρότες της περιοχής να βγάλουν συμπεράσματα από την στάση τους.
Απαιτούμε
- Οι άνθρωποι της υπαίθρου πρέπει να αποζημιωθούν ΤΩΡΑ για τις πολύ μεγάλες ζημιές της προηγούμενης χρονιάς σε μηλιές, κερασιές και καρυδιές!
Με τιμή το ΔΣ
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment