εκδηλώσεις στην κεντρική πλατεία Πτολεμαΐδας από τις 11:00. Η « 5η ημέρα Εθελοντισμός Ανδρόνικος», με πρωτοβουλία της Α’ ΚΑΙ Β΄ εκπαίδευσης Νομού Κοζάνης, τη στήριξη της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας και του Δήμου Εορδαίας, περιλαμβάνει δράσεις, σχετικά με λήψη δείγματος μυελού των οστών και Εθελοντική αιμοδοσία στο χώρο του Α΄ ΚΑΠΗ Πτολεμαϊδας.
ΕΡΤ ΚΟΖΑΝΗΣ- ΣΥΝΤΑΞΗ: Mαίρη Κεσκιλίδου
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment