Οταν επιχειρήθηκε να μπει μαρμάρινη πινακίδα στον Βράχο με το όνομα του χορηγού και της υπουργού, σιώπησαν. Κι όταν στήθηκε η πασαρέλα για τον οίκο Dior πανηγύρισαν ότι επιτέλους εξευρωπαϊστήκαμε. Αχνα δεν έβγαλαν όταν μπούκαραν πριν από έναν χρόνο -ακριβώς ίδια ημερομηνία- οι οπαδοί της ομάδας του Μαρινάκη, καμιά 500αριά Ολυμπιακοί, και ανάρτησαν πανό της ομάδας τους. Προπηλάκισαν τους φύλακες και αγνόησαν τους επισκέπτες εκείνο το απόγευμα.
Τώρα τους έπιασε ο πόνος ότι θίγεται η ιερότητα της Ακρόπολης από τη συμβολική κίνηση της ανάρτησης του πανό στις 7.00 το πρωί που έγραφε «Οχι στον πόλεμο, καμιά συμμετοχή, όχι στις βάσεις του θανάτου», με αφορμή την κατάπτυστη αμυντική συμφωνία με τις ΗΠΑ που ψήφισε χθες στη Βουλή η κυβέρνηση Μητσοτάκη. «Ντρέπεται η ντροπή» για λογαριασμό τους.
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment