Μετά από δύο χρόνια πανδημίας και περιορισμού των μετακινήσεων, και των ευνοϊκών καιρικών συνθηκών, το φετινό Πάσχα έδωσε πραγματικές ανάσες στα καταλύματα της περιοχής, αν και τα εορταστικά τριήμερα των προηγούμενων μηνών της τρέχουσας χρονιάς πήγαν αρκετά καλά, προσδοκώντας οι επαγγελματίες του κλάδου, ότι η συνέχεια θα είναι ανάλογη.
Από τη Μ. Παρασκευή άρχισαν οι αφίξεις των επισκεπτών, κύρια οικογένειες αλλά και ομάδες, προερχόμενοι από τα δύο μεγάλα Αστικά κέντρα της χώρας, πολύ περισσότεροι, συγκριτικά με το παρελθόν, από την Αθήνα, αλλά και από την Κρήτη, την Πελοπόννησο, τη Θράκη, την Κεντρική Μακεδονία, παραμένοντας στην περιοχή για τρείς και τέσσερις ημέρες. Σε ότι αφορά το διήμερο της Πρωτομαγιάς οι κρατήσεις στους ξενώνες κυμαίνονται σε υψηλά ποσοστά με τους ιδιοκτήτες να εκτιμούν ότι τις επόμενες ημέρες θα αυξηθούν
ΕΡΤ ΚΟΖΑΝΗΣ- ΣΥΝΤΑΞΗ: Mαίρη Κεσκιλίδου
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment