![Από σήμερα έχω πένθος", σχολίασε με νόημα ο καθηγητής φαρμακολογίας Δημήτρης Κούβελας](https://ptolemais-post.gr/images/Στιγμιότυπο_οθόνης_2021-11-30_183430.jpg)
Από σήμερα έχω πένθος", σχολίασε με νόημα ο καθηγητής φαρμακολογίας Δημήτρης Κούβελας
- Επικαιρότητα
- Εμφανίσεις: 798
"Από σήμερα έχω πένθος", σχολίασε με νόημα ο καθηγητής φαρμακολογίας Δημήτρης Κούβελας μετά την ανακοίνωση του πρωθυπουργού Κυριάκου Μητσοτάκη σύμφωνα με την οποία κάνει υποχρεωτικό τον εμβολιασμό για τους άνω των 60 ετών.
Με ανάρτηση του σε σελίδα κοινωνικής δικτύωσης, αναφέρει χαρακτηριστικά τα ακόλουθα: "Από σήμερα έχω πένθος!
Πενθώ για την απώλεια τόσων πραγμάτων, που μου είναι αναγκαία, όσο και ο αέρας, το νερό και ο ήλιος!
Για όσα πράγματα θεωρώ ότι είναι αναγκαία, σε όλους τους ανθρώπους και σχετίζονται άμεσα με τη ζωή και όχι με τη νεκροζώντανο κατάσταση που μας έχει επιβληθεί.
Για όσα πράγματα, γενιές γενεών έχουν προσφέρει τις ζωές και τα αγαθά τους. Άδικες θυσίες!!! Σκεφτείτε βαθειά και ο καθένας ας κάνει ότι τον φωτίσει ο Θεός!".
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment