![Πτολεμαΐς: ΠΕΡΙ ΤΩΝ ΚΗΔΕΙΟΧΑΡΤΩΝ ΚΑΙ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ ΣΤΟΝ ΒΡΑΧΟΚΗΠΟ](https://ptolemais-post.gr/images/316100148_6043146445729620_1801589872087096183_n.jpg)
Πτολεμαΐς: ΠΕΡΙ ΤΩΝ ΚΗΔΕΙΟΧΑΡΤΩΝ ΚΑΙ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ ΣΤΟΝ ΒΡΑΧΟΚΗΠΟ
- Επικαιρότητα
- Εμφανίσεις: 352
ΠΕΡΙ ΤΩΝ ΚΗΔΕΙΟΧΑΡΤΩΝ ΚΑΙ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ ΣΤΟΝ ΒΡΑΧΟΚΗΠΟ
20-11-2022
Πριν μια εβδομάδα ακριβώς δηλαδή την προηγούμενη Κυριακή 13-11-2022 έκανα μια ανάρτηση και έβαλα επίτηδες μια ξύλινη καθαρή κολώνα αντί της πραγματικής τσιμεντένιας που ήταν, και αφορά αυτήν στην συμβολή των οδών 25ης Μαρτίου και Βασιλ. Κωνσταντίνου.
Το έκανα γιατί ήθελα να «τεστάρω» τον αντιδήμαρχο καθαριότητας κατά πόσο παρακολουθεί τις παρατηρήσεις και τις αγωνίες των δημοτών, σε ότι θέματα άπτονται των αρμοδιοτήτων του.
Δυστυχώς όχι μόνο ο αντιδήμαρχος καθαριότητας δεν έδωσε καμιά μα καμιά σημασία στην ανάρτησή μου, και δεν καθαρίστηκαν τα σκουπίδια (που εκτός από τα κηδειόχαρτα πλέον έχουν τοποθετηθεί και μπουκάλια αναψυκτικών, πακέτα τσιγάρων και άλλα σκουπίδια).
![316124252_6043148232396108_3078657266761944751_n.jpg](/images/316124252_6043148232396108_3078657266761944751_n.jpg)
![315561343_6043147345729530_5036149945061593140_n.jpg](/images/315561343_6043147345729530_5036149945061593140_n.jpg)
![315595324_6043149355729329_7478002909304434180_n.jpg](/images/315595324_6043149355729329_7478002909304434180_n.jpg)
![315595324_6043149355729329_7478002909304434180_n.jpg](/images/315595324_6043149355729329_7478002909304434180_n.jpg)
Είναι πράγματι λυπηρό στο κέντρο της πόλης, στην κεντρική πλατεία, στον βραχόκηπο των μεταλλικών μελισσών να βλέπεις αυτήν την κατάσταση.
Το ξέρω ότι δεν είμαι επιθυμητός… για τους «περί τον Δήμο παροικούντες», όμως προτιμώ να μην είμαι επιθυμητός και ευχάριστος, αλλά χρήσιμος, για τους Διοικούντες τον Δήμο Εορδαίας, όταν αυτοί οι ίδιοι διοικούντες δεν είναι χρήσιμοι στους Δημότες που τους εξέλεξαν να τους διοικήσουν.
Νικόλαος Χρ. Κωτίδης
(Ένας αθεράπευτος, ελεύθερος και αδέσμευτος
ενεργός πολίτης του Δήμου Εορδαίας)
ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 20-11-2022
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment