Αναβλήθηκε η μεγάλη συναυλία, που ήταν προγραμματισμένη για σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο Κοζάνης, λόγω των καιρικών συνθηκών.
Οι διοργανωτές θα ενημερώσουν για την νέα ημερομηνία. Ζητούν συγνώμη από τον κόσμο που έφτασε από νωρίς στο χώρο της συναυλίας και περίμενε υπομονετικά μέχρι και τις 10 το βράδυ, δυστυχώς όμως η βροχή ήταν ο απρόβλεπτος παράγοντας για να μην πραγματοποιηθεί τελικά.
Ζητήθηκε μάλιστα όσοι προμηθεύτηκαν εισιτήρια από την προπώληση να μην τα εξαργυρώσουν συνδράμοντας στην προσπάθεια για την αγορά ενός λευκού ταξί, που θα εξυπηρετεί τις ανάγκες των αναπήρων, που αποτελεί και το μοναδικό μέσο για να μετακινούνται.
Ωστόσο όσοι επιθυμούν την εξαργύρωση των εισιτηρίων τους θα ανακοινωθεί ο τρόπος, που θα μπορέσουν να πάρουν τα χρήματά τους.
Εν τω μεταξύ γίνεται προσπάθεια -εάν υπάρξει η δυνατότητα- η συναυλία να πραγματοποιηθεί ακόμη και αύριο, σύμφωνα με τον Πρόεδρο του Συλλόγου αναπήρων ΠΕ Κοζάνης, Μιχάλη Μήγγο.
ΕΡΤ Κοζάνης – Ρεπορτάζ: Δέσποινα Αμαραντίδου
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment