![Ανακοίνωση του Τμήματος Καθαριότητας και Ανακύκλωσης του Δήμου Εορδαίας](https://ptolemais-post.gr/images/Στιγμιότυπο_οθόνης_2022-06-06_162520.jpg)
Ανακοίνωση του Τμήματος Καθαριότητας και Ανακύκλωσης του Δήμου Εορδαίας
- Επικαιρότητα
- Εμφανίσεις: 398
Κάδοι απορριμμάτων καλούνται, "αι συσκευαί πέριξ των οποίων οι Εορδείς εναποθέτουν απορρίμματα ή εντός τους εμφωλεύονται πάσης φύσεως ογκώδη αντικείμενα".
Ανακοίνωση του Τμήματος Καθαριότητας και Ανακύκλωσης του Δήμου Εορδαίας.
Κάνουμε γνωστό στους δημότες και τους κατοίκους της Εορδαίας, ότι δεν επιτρέπεται να αφήνουν και να πετούν ανεξέλεγκτα μέσα στα καλαθάκια που βρίσκονται στα πεζοδρόμια και στους κοινοχρήστους χώρους, οικιακά σκουπίδια σε μεγάλες σακούλες, χόρτα, κλαδιά, χαρτόκουτα και λοιπά μεγάλα αντικείμενα.
Οι συγκεκριμένοι κάδοι προορίζονται αποκλειστικά για ρίψη μικροαντικειμένων όπως μικρά πλαστικά μπουκάλια, χάρτινα και πλαστικά ποτήρια και κουτιά από τσιγάρα.
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment