![Ανακοίνωση του Περιφερειακού Συμβουλίου επί της Μ.Π.Ε. του έργου: «Μικρός Υδροηλεκτρικός Σταθμός ισχύος 1,63MW στο ρέμα Παλαιόν στη θέση ‘Παπαδιάς’ της Τ.Κ. Μελίτης, της Π.Ε. Φλώρινας»](https://ptolemais-post.gr/images/meliti-florinas-300x200.jpg)
Ανακοίνωση του Περιφερειακού Συμβουλίου επί της Μ.Π.Ε. του έργου: «Μικρός Υδροηλεκτρικός Σταθμός ισχύος 1,63MW στο ρέμα Παλαιόν στη θέση ‘Παπαδιάς’ της Τ.Κ. Μελίτης, της Π.Ε. Φλώρινας»
- Επικαιρότητα
- Εμφανίσεις: 384
Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ
Ανακοινώνει και Προσκαλεί
Έχοντας υπόψη τις διατάξεις του άρθ. 19 του Ν. 4014/2011 (ΦΕΚ 209/Α΄) όπως έχει τροποποιηθεί και ισχύει, σε συνδυασμό με τις διατάξεις της ΚΥΑ 1649/45/2014 (ΦΕΚ 45/Β’), τους πολίτες (κοινό, ενδιαφερόμενο κοινό) και φορείς εκπροσώπησής τους (οικείο Δημοτικό Συμβούλιο, Δημοτική Επιτροπή Διαβούλευσης, Ποιότητας Ζωής, Συμβούλιο Δημοτικής ή Τοπικής Κοινότητας),
να λάβουν γνώση και να διατυπώσουν γραπτές απόψεις, σύμφωνα με το έντυπο υπό στοιχεία Δ10, που περιλαμβάνεται στο παράρτημα Α της προαναφερόμενης ΚΥΑ, διαβιβάστηκε η Μελέτη Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων (Μ.Π.Ε.) του έργου:
«Μικρός Υδροηλεκτρικός Σταθμός ισχύος 1,63MW στο ρέμα Παλαιόν στη θέση ‘Παπαδιάς’ της Τ.Κ. Μελίτης Δήμου Φλώρινας, της Π.Ε. Φλώρινας, Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας».
(Υποκατηγορίας Α2, Ομάδας 10ης, Α/Α 8) (ΠΕΤ: 2201708621).
Φορέας του έργου ή δραστηριότητας: ΥΔΡΟΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΙΚΕ
Ημερομηνία έναρξης δημόσιας διαβούλευσης: 14/4/2022 και ημερομηνία λήξης αυτής η 12/5/2022
Ημερομηνία έναρξης της προθεσμίας για την κατάθεση απόψεων του ενδιαφερόμενου κοινού: 14/4/2022 και ημερομηνία λήξης αυτής η 12/5/2022
Αρμόδια για το έργο ή τη δραστηριότητα Περιβαλλοντική Αρχή: Αποκεντρωμένη Διοίκηση Ηπείρου – Δυτικής Μακεδονίας
Αρμόδια Υπηρεσία της Περιφέρειας για την παροχή των σχετικών περιβαλλοντικών πληροφοριών και για την παραλαβή των εγγράφων απόψεων του ενδιαφερόμενου κοινού: Περιφερειακό Συμβούλιο, Δευτέρα-Παρασκευή, 08:00-16:00, τηλ.2461052621
Σύνδεσμος (link) της ιστοσελίδας όπου γίνεται η δημοσίευση της ανακοίνωσης: www.pdm.gov.gr.
Εφημερίδα όπου γίνεται η δημοσίευση της ανακοίνωσης: «ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΒΗΜΑ ΦΛΩΡΙΝΑΣ».
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment