![Κατεδάφισις των κτιρίων της πρώην Λιπασματοβιομηχανίας ΑΕΒΑΛ ιδιοκτησίας του Δήμου Εορδαίας – επικαιροποίηση της 497-2007 ΑΔΣ Εισηγητής : Ο Δήμαρχος Παναγιώτης Πλακεντάς](https://ptolemais-post.gr/images/φεδεφγςεωςεωες.jpg)
Κατεδάφισις των κτιρίων της πρώην Λιπασματοβιομηχανίας ΑΕΒΑΛ ιδιοκτησίας του Δήμου Εορδαίας – επικαιροποίηση της 497-2007 ΑΔΣ Εισηγητής : Ο Δήμαρχος Παναγιώτης Πλακεντάς
- Επικαιρότητα
- Εμφανίσεις: 503
Τα μεγάλα θέματα που αφορούν την περιοχή μας ασφαλώς δεν πρέπει να χρίζουν δογματικής αντιμετωπίσεως. Υπό την έννοια αυτή πρέπει να υπάρχει η ελαστικότητα και προσαρμογή-αναπροσαρμογή διαρκώς, εάν θέλουμε να ακολουθούμε το πνεύμα των Καιρών.
Όμως για τα μεγάλα "Εθνικά Θέματα της περιοχής" πρέπει να είμαστε φειδωλοί, παίρνονται συνεχώς ανόητες πολιτικές αποφάσεις από Δημάρχους που θέλουν να δείξουν ότι κάτι πράττουν.
΄Ετσι εν μία νυκτί κατεδαφίστηκε το Εμπορικό Πολύκεντρο, το Μεγαλύτερο στη Μακεδονία της εποχής εκείνης, για να οικοδομηθεί το έκτρωμα που αντικρίζουμε σήμερα.
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment