![Πτολεμαίδα: Eκδήλωση απόδοσης τιμής στη Γυναίκα](https://ptolemais-post.gr/images/Αφίσα-Εκδηλωσης-Δήμου-Εορδαίας-και-Συλλογου-Μικρασιατων-13-Μαρτίου-1.jpg)
Πτολεμαίδα: Eκδήλωση απόδοσης τιμής στη Γυναίκα
- Επικαιρότητα
- Εμφανίσεις: 295
Ο Δήμος Εορδαίας και ο Σύλλογος Μικρασιατών Πτολεμαϊδας τιμούν τη γυναίκα σε εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 13 Μαρτίου στις 18:30 στο Πνευματικό Κέντρο της πόλης με ομιλήτριες την Αντιπεριφερειάρχη Μ Ε Βούλα Πατουλίδου και τη συγγραφέα Αργυρώ Μαργαρίτη. Την εκδήλωση με θέμα « 1922-2022 -100 χρόνια Ιστορίας, Εθνικής μνήμης και Πολιτιστικής κληρονομιάς”, πλαισιώνει έκθεση με πορτραίτα γυναικών που φιλοτέχνησε η εικαστικός Τούλα Χαριτίδου, το Μουσικό Σχολείο και ο Σύλλογος Μικρασιατών Πτολεμαϊδας
https://www.ertnews.gr/perifereiakoi-stathmoi/kozani/ptolemaida-ekdilosi-apodosis-timis-sti-gynaika/
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment