![Πτολεμαΐδα: « Άγριος Σπόρος» από τη Θεατρική Ομάδα « Επέκεινα»](https://ptolemais-post.gr/images/ΑΓΡΙΟΣ-ΣΠΟΡΟΣ-ΦΩΤΟ1.jpg)
Πτολεμαΐδα: « Άγριος Σπόρος» από τη Θεατρική Ομάδα « Επέκεινα»
- Επικαιρότητα
- Εμφανίσεις: 732
Τη σύγχρονη Ελληνική κοινωνία, με όλες τις παθογένειες που έχει κληρονομήσει και πορεύεται με αυτές διαχρονικά, καταλήγοντας να είναι θύτης και θύμα την ίδια στιγμή, πραγματεύεται η παράσταση «Άγριος Σπόρος» του Γιάννη Τσίρου, που ανεβάζει η Θεατρική Ομάδα «Επέκεινα» του Συλλόγου Μικρασιατών Πτολεμαίδας σε σκηνοθεσία της Νικολέττας Σιώμου.
Όπως αναφέρει ο υπεύθυνος της θεατρικής Ομάδας Κώστας Ιωαννίδης, πρόκειται για ένα έργο επίκαιρο, δοσμένο με πικρό χιούμορ, που γράφηκε το 2013, στην παραζάλη των μνημονίων και τον λαό να πασκίζει για την μετάβαση του από το παλιό στο καινούργιο, με έντονες τις κοινωνικές και οικονομικές ανατροπές.
Η πρεμιέρα του έργου, αύριο Παρασκευή 11/3 στις 21:00 στο Πνευματικό Κέντρο της πόλης, ενώ οι παραστάσεις θα συνεχιστούν το Σάββατο και την Κυριακή 12-13/3 και θα επαναληφθούν στις 18-19-20/3.
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment