![Επίσκεψη του Τομεάρχη Υγείας του ΣΥΡΙΖΑ Α. Ξανθού σε Φλώρινα, Κοζάνη και Καστοριά](https://ptolemais-post.gr/images/Ανδρέας-Ξανθός-1021x580.jpg)
Επίσκεψη του Τομεάρχη Υγείας του ΣΥΡΙΖΑ Α. Ξανθού σε Φλώρινα, Κοζάνη και Καστοριά
- Επικαιρότητα
- Εμφανίσεις: 434
Το Γενικό Νοσοκομείο Φλώρινας και το ΚΕΦΙΑΠ Αμυνταίου θα επισκεφθεί την Τετάρτη 9 Μαρτίου ο Τομεάρχης Υγείας του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ και πρώην Υπουργός Υγείας Α. Ξανθός, στο πλαίσιο της επίσκεψης του στην Δυτική Μακεδονία.
Στις 09:00 π.μ θα επισκεφθεί το ΚΕΦΙΑΠ Άργους Ορεστικού, στις 09:30 π.μ το Κέντρο Υγείας Άργους Ορεστικού και τέλος στις 10:00 π.μ θα παρευρίσκεται στο Νοσοκομείο Καστοριάς όπου θα συναντήσει το διοικητικό, ιατρικό και νοσηλευτκό προσωπικό καθώς και συλλόγους υγείας.
Την Τρίτη 8 Μαρτίου στις 19:00, στο Ξενοδοχείο Aliakmon – Ε. Βενιζέλου 38, Κοζάνη ο κ. Ξανθος θα είναι ομιλητής σε εκδήλωση για την υγεία στη Δυτική Μακεδονία, που διοργανώνουν οι Νομαρχιακές Επιτροπές του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ Κοζάνης, Φλώρινας, Γρεβενών και Καστοριάς , με θέμα: «Η πανδημία και η πρόκληση για ένα νέο Δημόσιο Σύστημα Υγείας».
στο ertnews.gr
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment