![Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες: Στην 23η θέση στο ομαδικό σπριντ η Φλωρινιώτισσα Νεφέλη Τίτα](https://ptolemais-post.gr/images/FB_IMG_1645033660341_1.jpg)
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες: Στην 23η θέση στο ομαδικό σπριντ η Φλωρινιώτισσα Νεφέλη Τίτα
- Επικαιρότητα
- Εμφανίσεις: 1053
Στην 23η θέση στο ομαδικό σπριντ στους δρόμους αντοχής των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων του Πεκίνου, κατετάγησαν η Φλωρινιωτισσα, Νεφέλη Τίτα, μαζί με τη Μαρία Ντάνου.
Με το αγώνισμα αυτό η 19χρονη Νεφέλη από την Φλώρινα ολοκλήρωσε τη συμμετοχή της στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες, που ήταν όνειρο ζωής όπως η ίδια είπε σε συνέντευξη της στην ΕΡΤ Φλώρινας, λίγο πριν την αναχώρηση της μαζί με τον προπονητή και πατέρα της Χρήστο Τίτα.
Επόμενος στόχος της Νεφέλης, όπως είπε, η ολοκλήρωση των σπουδών της στη σχολή ιατρικής που έχει περάσει και για χάρη των Ολυμπιακών Αγώνων έχει λίγο παραμελήσει αυτό το διάστημα.
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment