Φλώρινα – Καστοριά: Με χειμερινά ελαστικά η κίνηση των οχημάτων
- Επικαιρότητα
- Εμφανίσεις: 677
Με τη χρήση ειδικού τύπου ελαστικών ή αντιολισθητικών αλυσίδων διεξάγεται η κυκλοριά των οχημάτων στην Εθνική Οδό Φλώρινας – Συνοριακού Σταθμού Κρυσταλλοπηγής (μέσω Βίγλας), από το 12ο χλμ. έως το 53ο χλμ., στην Επαρχιακή Οδό Αετού – Νυμφαίου, από το 1ο χλμ. έως το 9ο χλμ., στην Επαρχιακή Οδό Αμυνταίου – Καστοριάς (μέσω Σκλήθρου), από το 15ο χλμ. έως το 32ο χλμ. και στο στο ορεινό Επαρχιακό και Δημοτικό οδικό δίκτυο του Δήμου Φλώρινας.
Η κυκλοφορία των οχημάτων στον κάθετο άξονα της Εγνατίας Οδού (Α-27) Νίκης-Φλώρινας, καθώς και στο λοιπό Εθνικό, Επαρχιακό και Δημοτικό οδικό δίκτυο διεξάγεται κανονικά. Στην Καστοριά η κυκλοφορία των οχημάτων διεξάγεται αποκλειστικά με την χρήση ειδικού τύπου ελαστικών ή αντιολισθητικών αλυσίδων στην Επαρχιακή Οδό Καστοριάς – Ιωαννίνων (μέσω Κοτύλης), από το 30ο χλμ. έως το 45ο χλμ., στην Επαρχιακή Οδό Καστοριάς – Φλώρινας (μέσω Βιτσίου), από το 18ο χλμ. έως το 28ο χλμ., στην Επαρχιακή Οδό Καστοριάς – Αμυνταίου, από το 22ο χλμ. έως το 32ο χλμ. και σε όλο το ορεινό οδικό δίκτυο της Π.Ε. Καστοριάς.
Η κυκλοφορία των οχημάτων στο τμήμα του κάθετου άξονα της Εγνατίας Οδού (Α-29) Σιάτιστα – Κρυσταλλοπηγή, καθώς και στο Εθνικό και λοιπό Επαρχιακό και Δημοτικό οδικό δίκτυο, διεξάγεται κανονικά.
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment