Καστοριά – Ολ. Τελιγιορίδου. «Χρειάζεται άμεση λειτουργία κινητών κλιμακίων του ΕΟΔΥ»
- Επικαιρότητα
- Εμφανίσεις: 290
Την άμεση λειτουργία κινητών κλιμακίων του ΕΟΔΥ για τη διεξαγωγή rapid test σε Καστοριά και Άργος Ορεστικό, ζητάει η βουλευτής Καστοριάς του ΣΥΡΙΖΑ, Ολυμπία Τελιγιορίδου. Όπως αναφέρει σε δήλωσή της, έξω από το Κέντρο Υγείας Καστοριάς καταγράφονται απαράδεκτες εικόνες, με πλήθος πολιτών να περιμένουν στο κρύο, τρεις και πλέον ώρες στην ουρά, για να κάνουν rapid test οι ίδιοι και τα παιδιά τους. Είναι αναγκαίο, τονίζει η κα Τελιγιορίδου, να επαναλειτουργήσει άμεσα σε καθημερινή βάση το κινητό κλιμάκιο στην είσοδο της πόλης, καθώς και στο Άργος Ορεστικό, ώστε να μην υπάρχει αυτό το πρόβλημα που επιδεινώνει την ήδη επιβαρυμένη επιδημιολογικά κατάσταση, ιδίως στα σχολεία
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment