Σύμφωνα με πληροφορίες το ΙΧ επιβατικό φορτηγό, εξετράπη δεξιά της πορείας του και ανετράπη εκτός οδοστρώματος με αποτέλεσμα τον θανάσιμο τραυματισμό του οδηγού.
Ο άτυχος 60χρονος μεταφέρθηκε στο Μαμάτσειο Νοσοκομείο Κοζάνης, από το ΕΚΑΒ, όπου οι γιατροί διαπίστωσαν τον θάνατό του, ενώ η 20χρονη νοσηλεύεται χωρίς να υπάρχει κίνδυνος για τη ζωή της.
Για τα αίτια του δυστυχήματος διενεργεί έρευνα η Τροχαία Κοζάνης.
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment