![Συνελήφθη 48χρονος ημεδαπός σε περιοχή της Καστοριάς, ο οποίος μετέφερε παράνομα με Δ.Χ.Ε. αυτοκίνητο δύο αλλοδαπούς](https://ptolemais-post.gr/images/24062022kastoriasyllipsi002.jpg)
Συνελήφθη 48χρονος ημεδαπός σε περιοχή της Καστοριάς, ο οποίος μετέφερε παράνομα με Δ.Χ.Ε. αυτοκίνητο δύο αλλοδαπούς
- Επικαιρότητα
- Εμφανίσεις: 465
Κοζάνη, 24 Ιουνίου 2022
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Συνελήφθη 48χρονος ημεδαπός σε περιοχή της Καστοριάς, ο οποίος μετέφερε παράνομα με Δ.Χ.Ε. αυτοκίνητο δύο αλλοδαπούς
Κατασχέθηκαν τ o ανωτέρω Δ.Χ.Ε. αυτοκίνητο, το χρηματικό ποσό των -120- ευρώ, -1- κινητό τηλέφωνο και -2- κάρτες sim
Συνελήφθη σήμερα ( 24 - 06 -202 2 ) τις πρώτες πρωινές ώρες σ ε περιοχή της Καστοριά ς , από αστυνομικούς του Τμήματος Συνοριακής Φύλαξης Μεσοποταμίας και της Ομάδας Πρόληψης και Καταστολής Εγκληματικότητας (Ο.Π.Κ.Ε.) της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Καστοριάς, σε συνεργασία με αστυνομικούς του Τμήματος Διαχείρισης Μετανάστευσης Ημαθίας, 48 χρον ος ημεδαπ ός , για παράνομη μεταφορά δύο (2) αλλοδαπών .
Ειδικότερα, στο πλαίσιο στοχευμένων αστυνομικών ελέγχων για τον εντοπισμό ατόμων που δραστηριοποιούνται στην παράνομη διακίνηση αλλοδαπών, εντοπίστηκε από τους προαναφερόμενους αστυνομικούς σ ε περιοχή της Καστοριά ς , Δ .Χ.Ε. αυτοκίνητο με οδηγό τ ο ν 48 χρον ο και σε έλεγχο που πραγματοποιήθηκε διαπιστώθηκε ότι μετέφερε παράνομα , δύο αλλοδαπούς ηλικίας 20 και 23 ετών , ο οποίοι είχαν εισέλθει παράνομα στη χώρα .
Κατασχέθηκαν το ανωτέρω Δ .Χ.Ε. αυτοκίνητο που χρησιμοποιήθηκε για τη μεταφορά, το χρηματικό ποσό των -120- ευρώ, - 1 - κινητ ό τηλέφωνο και - 2 - κάρτες sim .
Προανάκριση για την υπόθεση ενήργησε το Τμήμα Συνοριακής Φύλαξης Μεσοποτ
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment