Το Φοιτητικό Φεστιβάλ της ΚΝΕ, θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 26 Ιουνίου, από τις 19:00, στην πλατεία της Σκ’ρκας Κοζάνης. Το πρόγραμμα του Φεστιβάλ θα περιλαμβάνει:
Παρουσίαση project από φοιτητές του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας, που αφορά τις εξελίξεις σχετικά με τη Νέα Πράσινη Συμφωνία και πως αυτές επηρεάζουν το Πανεπιστήμιο και τις σπουδές των φοιτητών. Κεντρική ομιλία και συζήτηση με θέμα «Το Πανεπιστήμιο των σύγχρονων αναγκών και δυνατοτήτων της εποχής μας», από την Τίνα Κουζιάκη, μέλος του Γραφείου της Επιτροπής Περιοχής Δυτικής Μακεδονίας του ΚΚΕ. Συναυλία με τους Θανάση Δήμου, Χριστίνα Κουτσούκου και Στάθη Μουφτόγλου. Και νησιώτικα τραγούδια με τους Σταύρο Καρασαββίδη και Νίκο Τουρλινό. Στο χώρο θα υπάρχει γωνιά με θέμα «η πάλη ενάντια σε όλα ναρκωτικά», γωνιά με αντιπολεμικό περιεχόμενο με αφορμή την 31η Αντιιμπεριαλιστική Κατασκήνωση της ΚΝΕ, καθώς και βιβλιοπωλείο της Σύγχρονης Εποχής.
https://www.ertnews.gr/perifereiakoi-stathmoi/kozani/kozani-foititiko-festival-tis-kne/
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment