Αίτημα του Συλλόγου, σαφές χρονοδιάγραμμα πληρωμής και σαφή τρόπο αποζημίωσης.
Η ανακοίνωση αναφέρει:
«Μετά από 12 μήνες η κοροϊδία συνεχίζεται. Μετά τον σκανδαλώδη αποκλεισμό της περιοχής του Βερμίου (Πύργοι, Μεσόβουνο, Κομνηνά, Ανατολικό, Πεντάβρυσος) από τον κανονισμό του ΕΛ.ΓΑ., για τον οποίο έχουμε κινηθεί νομικά κατά της υπηρεσίας, αντιμετωπίζουμε την κοροϊδία της Πολιτείας. Διαβεβαιώσεις πολλές αποτέλεσμα κανένα. Ευθύνες όλοι τους. Βουλευτές, Περιφερειάρχης, Δήμαρχος. Ζητάμε σαφές χρονοδιάγραμμα πληρωμής και επίσης σαφή τρόπο αποζημίωσης. Η Υπομονή μας εξαντλήθηκε. Περιμένουμε άμεσα την απάντηση σας. Ειδάλλως θα προβούμε σε δυναμικές ενέργειες και κινητοποιήσεις».
ΕΡΤ ΚΟΖΑΝΗΣ- ΣΥΝΤΑΞΗ: Μαίρη Κεσκιλίδου
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment