![Πτολεμαΐς: Η Αντιπεριφερειάρχης Μητροπολιτικής Ενότητας Θεσσαλονίκης, Βούλα Πατουλίδου, μίλησε σε εκδήλωση αφιερωμένη στη γυναίκα, το απόγευμα της Κυριακής](https://ptolemais-post.gr/images/φωδασβφδσαφωβαδσωβφαδσ.jpg)
Πτολεμαΐς: Η Αντιπεριφερειάρχης Μητροπολιτικής Ενότητας Θεσσαλονίκης, Βούλα Πατουλίδου, μίλησε σε εκδήλωση αφιερωμένη στη γυναίκα, το απόγευμα της Κυριακής
- Επικαιρότητα
- Εμφανίσεις: 934
Ο Δήμος Εορδαίας και ο Σύλλογος Μικρασιατών Πτολεμαΐδας τίμησαν, τη γυναίκα με την εκδήλωση «1922-2022 -100 χρόνια Ιστορίας, Εθνικής μνήμης και Πολιτιστικής κληρονομιάς”.
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε το απόγευμα, της Κυριακής 13 Μαρτίου, στο Πνευματικό Κέντρο, και με ομιλήτριες την Αντιπεριφερειάρχη Μητροπολιτικής Ενότητας Θεσσαλονίκης Βούλα Πατουλίδου και τη συγγραφέα Αργυρώ Μαργαρίτη.
Την εκδήλωση πλαισίωσε η έκθεση με πορτραίτα γυναικών που φιλοτέχνησε η εικαστικός Τούλα Χαριτίδου και το Μουσικό Σχολείο της πόλης.
![Αφίσα-Εκδηλωσης-Δήμου-Εορδαίας-και-Συλλογου-Μικρασιατων-13-Μαρτίου-1.jpg](/images/Αφίσα-Εκδηλωσης-Δήμου-Εορδαίας-και-Συλλογου-Μικρασιατων-13-Μαρτίου-1.jpg)
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment