![Ξεκινούν μαθήματα ποντιακών χορών για ενήλικες στον Ποντιακό Σύλλογο Πτολεμαΐδας (16 Μαρτίου )](https://ptolemais-post.gr/images/pontiakos_sullogos_ptolemaidas-2.jpg)
Ξεκινούν μαθήματα ποντιακών χορών για ενήλικες στον Ποντιακό Σύλλογο Πτολεμαΐδας (16 Μαρτίου )
- Επικαιρότητα
- Εμφανίσεις: 782
Τμήματα εκμάθησης ποντιακών χορών για ενήλικες , θα ξεκινήσουν να λειτουργούν από τις 16 Μαρτίου 2022, στον Ποντιακό Σύλλογο Πτολεμαΐδας, με την τήρηση όλων των προβλεπομένων υγειονομικών μέτρων.
Στο πλαίσιο σειράς πολυποίκιλων δράσεων του Συλλόγου – και μετά από τα παιδιά μέχρι 17 ετών που ξεκίνησαν από τον περασμένο μήνα- αρχίζουν πλέον και τα μαθήματα ποντιακών χορών για ενήλικες , τα οποία θα πραγματοποιούνται μία μέρα την εβδομάδα, στο κτίριο του Ποντιακού Συλλόγου Πτολεμαΐδας, το οποίο βρίσκεται στην οδό 25ης Μαρτίου και Γουμεράς, στην Πτολεμαΐδα.
Η πρώτη συνάντηση-γνωριμία , με όσες και όσους ενήλικες ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν τα μαθήματα ποντιακών χορών, θα γίνει την Τετάρτη 16 Μαρτίου 2022, στις 9 το βράδυ, στην αίθουσα χορού του Ποντιακού Συλλόγου Πτολεμαΐδας, στον 2ο όροφο της στέγης του κτιρίου.
![Κτίριο-Ποντιακού-Συλλόγου-Πτολεμαϊδας.jpg](/images/Κτίριο-Ποντιακού-Συλλόγου-Πτολεμαϊδας.jpg)
Για εγγραφές και πληροφορίες , οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν τις απογευματινές ώρες , από τις 7 έως τις 9 το βράδυ , στο τηλέφωνο 2463027067 και κατά τη διάρκεια της ημέρας , στα τηλέφωνα 6986232009, 6979982435 και 6932283432.
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment