![Ειδικούς καθαριστές αέρα προμηθεύτηκε και διάθεσε στα Νηπιαγωγεία και τα Ειδικά σχολεία ο Δήμος Εορδαίας](https://ptolemais-post.gr/images/antoniadis-dimos-eordaias.jpg)
Ειδικούς καθαριστές αέρα προμηθεύτηκε και διάθεσε στα Νηπιαγωγεία και τα Ειδικά σχολεία ο Δήμος Εορδαίας
- Επικαιρότητα
- Εμφανίσεις: 634
O Δήμος Εορδαίας στα πλαίσια των μέτρων πρόληψης και προστασίας έναντι της εξάπλωσης του κορωνοϊού και κατόπιν συνεννόησης με τους διευθυντές των σχολείων, προμηθεύτηκε 47 ειδικούς καθαριστές αέρα τους οποίους παρέδωσε σε όλα τα Νηπιαγωγεία και τα Ειδικά σχολεία, τόσο στην Πτολεμαΐδα όσο και στις Κοινότητες.
Κάθε διευθυντής παρέλαβε, από τον αρμόδιο αντιδήμαρχο Παιδείας και Αθλητισμού Κυριάκο Αντωνιάδη, ένα καθαριστή αέρα με μεγάλες δυνατότητες καθαρισμού και πρωτοποριακή τεχνολογία, η οποία εξουδετερώνει ιούς και μικρόβια δημιουργώντας στις σχολικές αίθουσες ένα ασφαλέστερο εσωτερικό περιβάλλον.
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment