![Φλώρινα – Καστοριά: Με χειμερινά ελαστικά η κυκλοφορία των οχημάτων](https://ptolemais-post.gr/images/Στιγμιότυπο_οθόνης_2022-02-08_093236.jpg)
Φλώρινα – Καστοριά: Με χειμερινά ελαστικά η κυκλοφορία των οχημάτων
- Επικαιρότητα
- Εμφανίσεις: 435
Με τη χρήση ειδικού τύπου ελαστικών ή αντιολισθητικών αλυσίδων, διεξάγεται η κυκλοφορία των οχημάτων στην Εθνική Οδό Φλώρινας – Συνοριακού Σταθμού Κρυσταλλοπηγής, μέσω Βίγλας, από το 12ο χλμ. έως το 25ο χλμ., στην Επαρχιακή Οδό Αετού – Νυμφαίου, από το 7ο χλμ. έως το 9ο χλμ., και στο ορεινό Επαρχιακό και Δημοτικό οδικό δίκτυο του Δήμου Φλώρινας.
Η κυκλοφορία των οχημάτων στον κάθετο άξονα της Εγνατίας Οδού Νίκης-Φλώρινας, καθώς και στο λοιπό εθνικό, επαρχιακό και δημοτικό οδικό δίκτυο διεξάγεται κανονικά.
Με τη χρήση χειμερινών ελαστικών διεξάγεται η κυκλοφορία των οχημάτων και στην Π.Ε. Καστοριάς όπως στην Επαρχιακή Οδό Καστοριάς – Ιωαννίνων, μέσω Κοτύλης, από το 30ο χλμ. έως το 45ο χλμ. στην Επαρχιακή Οδό Καστοριάς – Φλώρινας, μέσω Βιτσίου, από το 25ο χλμ. έως το 28ο χλμ. στο ορεινό Επαρχιακό οδικό δίκτυο του Δήμου Νεστορίου.
Η κυκλοφορία των οχημάτων στο τμήμα του κάθετου άξονα της Εγνατίας Οδού Σιάτιστα – Κρυσταλλοπηγή, καθώς και στο Εθνικό και λοιπό Επαρχιακό και Δημοτικό οδικό δίκτυο, διεξάγεται κανονικά.
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment