![Παιδιά από την Κίνα τραγούδησαν στα ελληνικά τον Ολυμπιακό ύμνο](https://ptolemais-post.gr/images/Untitled-design-22-960x540-1.jpg)
Παιδιά από την Κίνα τραγούδησαν στα ελληνικά τον Ολυμπιακό ύμνο
- Επικαιρότητα
- Εμφανίσεις: 635
Διαβάζουμε:
Άναψε σήμερα η Ολυμπιακή Φλόγα στο εθνικό στάδιο του Πεκίνου κατά την η τελετή έναρξης των 24ων Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων. O Κινέζος Πρόεδρος, Σι Τζινπίνγκ, κήρυξε την έναρξη των 24ων Χειμερινών Αγώνων του Πεκίνου, πυροδοτώντας μια έκρηξη πυροτεχνημάτων που σηματοδότησε το ξεκίνημα της κορυφαίας διοργάνωσης. «Κηρύσσω την έναρξη των 24ων Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων» είπε ο Κινέζος Πρόεδρος, βάζοντας το Πεκίνο στην ιστορία των Ολυμπιακών Αγώνων, καθώς γίνεται η πρώτη πόλη που διοργανώνει Θερινούς και Χειμερινούς Αγώνες. Επίσης, η κινεζική πρωτεύουσα φιλοξενεί και το πρώτο παγκόσμιο αθλητικό γεγονός που διεξάγεται σε προγραμματισμένες ημερομηνίες στην εποχή της πανδημίας της Covid-19. Η συγκλονιστική στιγμή στην Τελετή Έναρξης που παιδιά από την Κίνα τραγούδησαν στα ελληνικά Εκτός από την παρέλαση των 91 χωρών, υπήρχαν και άλλα τελετουργικά, όπως, κάποια μικρά παιδιά να τραγουδήσουν τον Ολυμπιακό ύμνο. Μάλιστα, μια ομάδα 40 παιδιών από την Κίνα τραγούδησαν τον ύμνο στα ελληνικά και έμαθαν ελληνικά μέσα σε 3 μήνες.
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment