![Εορδαία: Εξόρμηση της Ορειβατικής Λέσχης](https://ptolemais-post.gr/images/βλάστη.jpg)
Εορδαία: Εξόρμηση της Ορειβατικής Λέσχης
- Επικαιρότητα
- Εμφανίσεις: 428
Εξόρμηση στο Άσκιο διοργανώνει αύριο, Κυριακή 16 Ιανουαρίου, η Ορειβατική Λέσχη Εορδαίας ακολουθώντας κυκλική διαδρομή, από τη Βλάστη προς Βρύση Βαλιλικιά και τελικό σταθμό το καταφύγιο της Λέσχης. Συνολικός χρόνος πορείας 4-5 ώρες με επιστροφή- Β.Δ 2, δώδεκα χιλιόμετρα και Υ Δ 200 μέτρα. Απαιτείται χειμερινός εξοπλισμός, όπως γκέτες, γάντια, σκούφοι, και εάν υπάρχουν, χιονορακέτες. Η μετάβαση, στις 8.30 το πρωί, θα γίνει με Ι.Χ από τον χώρο στάθμευσης της Λαϊκής Αγοράς Πτολεμαΐδας.
ertnews.gr
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment