![Θανατηφόρο τροχαίο δυστύχημα σημειώθηκε το βράδυ του Σαββάτου, περί τις 9 μ.μ., στο δρόμο Πτολεμαΐδας – Ασβεστόπετρας](https://ptolemais-post.gr/images/34455435445454545.jpg)
Θανατηφόρο τροχαίο δυστύχημα σημειώθηκε το βράδυ του Σαββάτου, περί τις 9 μ.μ., στο δρόμο Πτολεμαΐδας – Ασβεστόπετρας
- Επικαιρότητα
- Εμφανίσεις: 843
Θανατηφόρο τροχαίο δυστύχημα σημειώθηκε το βράδυ του Σαββάτου, περί τις 9 μ.μ., στο δρόμο Πτολεμαΐδας – Ασβεστόπετρας με ένα νεκρό ηλικίας μόλις 16 ετών,κάτοικο εν ζωή Πτολεμαϊδας, και έναν τραυματία.
Το τροχαίο έγινε όταν η μηχανή χαμηλού κυβισμού που οδηγούσε ο ανήλικος με συνεπιβάτη έναν επίσης ανήλικο ξέφυγε της πορείας της και βρέθηκε εκτός δρόμου.
Συγκεκριμένα: Ο οδηγός έχασε τον έλεγχό της με αποτέλεσμα να βγει εκτός δρόμου και να πέσει σε χαντάκι. Από τη σύγκρουση σκοτώθηκε ο ανήλικος συνεπιβάτης της μηχανής ενώ ο οδηγός τραυματίστηκε και νοσηλεύεται στο Μποδοσάκειο νοσοκομείο Πτολεμαίδας.
Για τα αίτια του τροχαίου έρευνα διενεργεί το Τμήμα Τροχαίας Πτολεμαίδας.
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment