![Η Πόπη Τσαπανίδου παραιτήθηκε από το Open και ανέλαβε εκπρόσωπος Τύπου του ΣΥΡΙΖΑ](https://ptolemais-post.gr/images/tsipras-tsapanidou-syriza-65.jpg)
Η Πόπη Τσαπανίδου παραιτήθηκε από το Open και ανέλαβε εκπρόσωπος Τύπου του ΣΥΡΙΖΑ
- Επικαιρότητα
- Εμφανίσεις: 247
«Verba volant, scripta manent» (τα λόγια πετούν, τα γραπτά μένουν)
«ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΛΟΓΟΣ - ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑ»
Εκπρόσωπος Τύπου του ΣΥΡΙΖΑ αναλαμβάνει η Πόπη Τσαπανίδου, λίγη ώρα μετά την ανακοίνωση της παραίτησής της από την τηλεόραση του OPEN. Την ανακοίνωση έκανε ο ίδιος ο Αλέξης Τσίπρας, με ανάρτηση στον προσωπικό του λογαριασμό στο Facebook. Όπως ανέφερε ο κ. Τσίπρας: «Το 2023 δικαιούμαστε όλοι να είναι μια καλύτερη χρονιά. Η χρονιά της μεγάλης νίκης και της πολιτικής αλλαγής. Που θα έρθει μια ώρα αρχύτερα, αν εμείς οι ίδιοι γίνουμε η αλλαγή που προσδοκούμε.
Από τη νέα χρονιά εκπρόσωπος Τύπου του ΣΥΡΙΖΑ - ΠΣ θα είναι η Πόπη Τσαπανίδου. Την καλωσορίζω και την ευχαριστώ που αποδέχτηκε την πρότασή μας. Η Πόπη, εξαιρετική δημοσιογράφος, σύγχρονη γυναίκα και μητέρα, είμαι βέβαιος ότι θα συμβάλει αποφασιστικά στον κοινό μας αγώνα. Θέλω να ευχαριστήσω τον Νάσο Ηλιόπουλο, που με μαχητικότητα και επάρκεια μας εκπροσώπησε μέχρι σήμερα. Θα είναι υποψήφιος στην Α’ Αθήνας και ταυτόχρονα από τη θέση του υπευθύνου στρατηγικής επικοινωνίας, θα συνεχίσει να συμβάλλει στην εκλογική μας μάχη».
Δευ | Τρι | Τετ | Πεμ | Παρ | Σαβ | Κυρ |
---|---|---|---|---|---|---|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
12
|
13
|
14
|
15
|
16
|
17
|
18
|
19
|
20
|
21
|
22
|
23
|
24
|
25
|
26
|
27
|
28
|
29
|
30
|
31
|
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment