![Μνημόσυνο για τους πεσόντες Ερμακιώτες στον πόλεμο του 1940](https://ptolemais-post.gr/images/Στιγμιότυπο_οθόνης_2022-10-31_075416.jpg)
Μνημόσυνο για τους πεσόντες Ερμακιώτες στον πόλεμο του 1940
- Επικαιρότητα
- Εμφανίσεις: 230
Μνημόσυνο για τους πεσόντες Ερμακιώτες στον πόλεμο του 1940
Ο Αρχιμανδρίτης μας Νικηφόρος Μανάδης, Πρωτοσυγκέλλος της Ιεράς Μητροπόλεως Φλωρίνης, Πρεσπών και Εορδαίας, τέλεσε, Κυριακή 30 Οκτωβρίου, στον Ιερό Ναό της Κοιμήσεως της Θεοτόκου στην Ερμακιά Θεία Λειτουργία και επιμνημόσυνη δέηση υπέρ αναπαύσεως των ηρωικώς αγωνισαμένων και ενδόξως πεσόντων Ερμακιωτών το 1940.
Η τελετή συνεχίσθηκε με την κατάθεση στεφάνων από τον Δημήτρη Σακελλάρη, Πρόεδρο της Κοινότητας Ερμακιάς και τον Χρήστο Καρατόσιο, ως εκπρόσωπο του Πολιτιστικού Συλλόγου Ερμακιάς. ολοκληρώθηκε με την τήρηση ενός λεπτού σιγής και την ανάκρουση του Εθνικού Ύμνου.
Μαίρη Κεσκιλίδου
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment