![Δροσερό Πτολεμαΐδος: Έσβησε πριν από λίγο η φωτιά που εκδηλώθηκε σε αγροτική περιοχή στην Κοινότητα Δροσερού και έκαψε 150 στρέμματα χορτολιβαδικής έκτασης](https://ptolemais-post.gr/images/453245826_1933439543826344_7357507218327912866_n.jpg)
Δροσερό Πτολεμαΐδος: Έσβησε πριν από λίγο η φωτιά που εκδηλώθηκε σε αγροτική περιοχή στην Κοινότητα Δροσερού και έκαψε 150 στρέμματα χορτολιβαδικής έκτασης
- Επικαιρότητα
- Εμφανίσεις: 156
Έσβησε πριν από λίγο η φωτιά που εκδηλώθηκε σε αγροτική περιοχή στην Κοινότητα Δροσερού και έκαψε 150 στρέμματα χορτολιβαδικής έκτασης. Σύμφωνα με τον πρόεδρο Στέλιο Καλόγηρο, τελευταία στιγμή άλλαξε η φορά του ανέμου και έτσι αποφεύχθηκαν τα χειρότερα, καθώς η φωτιά εκινείτο προς μία κτηνοτροφική μονάδα και στην καινούργια αρδευτική γεώτρηση του Δροσερού.
Σχόλια υποστηρίζονται από CComment